زندگی کن!

کرونا و راهکار های دور کاری

در این روز ها که فعالیت های مختلف در جامعه دچار اختلال شده است، می توان از طریق امکانات و زیر ساخت های فنی موجود و تحت شبکه و به صورت دور کاری تا حدود زیادی امورات را به سادگی و سهولت گذراند در ادامه به بعضی از این زیر ساخت ها و ابزارها اشاره می کنم :
۱٫ اسفتاده از سرویس هنگ اوتس (hangouts) گوگل

برای برگزاری جلسات درسی، کاری و حتی نشست های خانوادگی به صورت آنلاین، میتوان از سرویس هنگ اوتس گوگل استفاده کرد در این سرویس می توان از طریق اشتراک آدرس با دیگر همکران یا هم کلاسی ها و یا حتی فامیل به ارتباط زنده صوتی و تصویری به صورت دو نفره یا گروهی پرداخت . درون این سرویس قابلیت های متعددی مثل اشتراک صفحه کامپیوتر، گفتگوی آنلاین تصویری و صوتی ، یادداشت برداری، ارائه فایل و غیره وجود دارد برای استفاده از این سرویس نیاز دارید که یک ایمیل از سرویس جی میل گوگل داشته باشید. آدرس سرویس هنگ اوتس گوگل:
https://hangouts.google.com/
ظرفیت شرکت کننده همزمان در این برنامه ۵۰ نفر و در بعضی شرایط تا ۱۰۰ نفر همزمان می باشد
دارای نسخه های وب، اندروید،آی اوس

۲٫ استفاده از نرم افزار های پیام رسان

از طریق اکثر نرم افزارهای پیام رسان می توان با تشکیل گروه های کاری و درسی به تبادل اطلاعات و جلسات کاری و درسی پرداخت

۳٫ نرم افزار های ابری گوگل: Google Docs , Google sheets , Google forms

این نرم افزار ها که در نسخه های تحت وب و موبایل موجود می باشند تا حدود زیادی نیاز های آنلاین شما رو برطرف می کنند. و نکته قابل توجه در آن ها قابلیت اشتراک گذاری با دیگران می باشد و به لطف این قابلیت می توانید همزمان و به صورت آنلاین با دیگران به ویرایش و تغییرات بپردازید. قابل ذکر است که شما به عنوان کسی که فایلی را به اشتراک می گذارید می توانید نوع دسترسی دیگران به آن ها را تعیین کنید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد. و اگر مایل بودین با دیگران هم به اشتراک بگذارید تا در این شرایط سخت و دشوار کمکی به بهبود وضع موجود کرده باشیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *